Zápasy s veterány

Informace o mě!


No toto?............ je jasné,že když Vám to píšu a jsem tady,tak jsem se narodil,né?

A bylo to v rodině,která nikdy neoplývala penězi, takže u nás se nikdy žádné auto nevyskytovalo. Pokud nepočítám východoněmeckého tryskáče - Trabanta,kterého si rodiče pořídili v pozdějším věku. Byla to padesátá,šedesátá léta,kdy si většina lidí kupovala především motocykly - a tehdy to byly MOTOCYKLY!!!  A tak to bylo i u nás. Protože měli rodiče známé v Přerově a ti rádi jezdili,tak se chtěli samozřejmě "vyrovnat", no a první stroj,co si pořídili,byla ČZ 150! To byl také první stroj,do kterého jsme s bráchou postupně začali "vrtat" To ale až v době,kdy přišla na řadu silnější mašina, a tou byla JAWA 350!

Tak to už byla v té době bomba! Stodvacítkou po kočičích hlavách - to byl výkon né? Zapomněl jsem dodat,že někdy,kdy jsem za sebou ještě tahal káčera na provázku,tak u nás v průjezdě stával francouzský Terrot,který ale nevím čí byl a komu patřil, ale pamatuji se že u toho stroje jsem poprve ucítil vůni benzínu a tato vůně je mě příjemná doposud! Pamatuji se že ho pak otec někomu prodal,ani nevím komu a nikdy jsem se to nedozvěděl! Ten kdyby teď byl!!!

No ale abych se vrátil k Jawě! Jak jsme oba s bráchou povyrostli,tak jsme byli nadšeni,když nám otec dovolil tento stroj jen umýt!! To byla pocta! No a od něho mám naučený zvyk doposud - po umytí, pláště naglobinovat!! A to mi zůstalo dodnes !! Ledaskdo se mi směje , když tohle vykládám,ale vyjet někde na vyjížďku a nemět lesknoucí se pneu nepřicházelo v úvahu! Tenkrát žádné přípravky na pláště nebyly,tak se muselo vzít za vděk dostupnými materiály. A co Čezeta? Ta už byla samozřejmě předělaná na teréňáka a proháněli jsme jí po kopcích a silnicích kolem Suchonic! To byly roky,jéje. Sousedé v pohodě,policajti nikde.....

No a to už jsem došel do "vojenských let", po kterých jsem si teprv udělal "papíry" a vzpomínanou Jawu jsem proháněl společně se svou ženou,kterou jsem si hned po vojně vzal a jsem s ní doposud. Postupem času jsme přikoupili závěsný vozík -Pav, a sjezdili jsme kde-co- u nás, i v zahraničí(Balaton).

No ale protože i já jsem chtěl být "in", tak tahle motorka už mě přestala stačit,prodal jsem ji a koupil výkonnější Jawu - 634-ku! S tou jsme byli s bráchou až v Tulcei - kde nezná - delta Dunaje,pak až u Tureckých hranic Bulharska - (dál se tehdy nesmělo),no a několikrát v tehdejší NDR a na motokrosech v Polsku!

To už ale také začínala doba,kdy se mě líbily i staré motocykly - veteráni,no a protože u bráchy jezdil s městským autobusem člověk,který vlastnil Zundappa KS 750 - a mínil ho prodat, bylo to jasné!!

Od té doby se datuje moje veteránská éra. Nebudu tady jmenovat, co všechno jsem si postupně pořídil(vidíte to v kolonce - moje stroje - ,ale od této doby mě "přitahují" především starší ročníky(jak v ženských,tak v motorkách)!!!

No a jak čas běžel a já se zůčastňoval veteránských akcí (později s Davidem a vnuky!), tak jsem také sem - tam i získal nějaký ten pohár a ocenění za svoji práci ,no a tato ocenění prezentuji níže!

Jsem rád,že mě už od mala zaujala tahle činnost,líbí se mi to a jsem rád,že jsem se nedal na pivo a na hospody!

Těšilo mne........

Poháry

/album/pohary/ruzne-023-jpg/
/album/pohary/ruzne-019-jpg/
/album/pohary/ruzne-017-jpg/
/album/pohary/ruzne-018-jpg/
/album/pohary/ruzne-020-jpg/
/album/pohary/ruzne-021-jpg/
/album/pohary/ruzne-016-jpg/
/album/pohary/ruzne-015-jpg3/

Další poháry!

/album/dalsi-pohary-/bez-nazvu-jpg1/
/album/dalsi-pohary-/bez-nazvu2-jpg/
/album/dalsi-pohary-/a0-jpg/
/album/dalsi-pohary-/kopie-pict0049-jpg/

Vyhledávání

Kontakt

JAN ROHÁČ